מאמרים

הלוואת לסטודנטים - המשך למאמר

לכן, חשבו כבר על אפשרות שתרצו לפרוע את ההלוואה מוקדם מכפי שסוכם. במקרה שכזה, תצטרכו לבדוק שהפירעון המוקדם לא כרוך בעלויות נוספות.
ואולם במרבית הבנקים, ההבדל בין הלוואה אחת לשנייה הוא תקופת החזר ההלוואה. מרבית ההלוואות מוצעות במתכונת "הלוואות לסטודנטים" המאפשרות להחזיר את ההלוואה רק לאחר מספר שנים מסיום הלימודים – אחרי שכבר התחלתם לבוד בתחום באותו למדתם. סוג נוסף של הלוואה מכונה "הלוואת גרייס", והוא מאפשר להחזיר את הריבית במהלך הלימודים ואילו את ההלוואה עצמה עם סיום התואר.
באחד מהבנקים, לדוגמא, תוכלו לקבל הלוואה של עד 25 אלף שקלים בפריסה של עד לשישים תשלומים ובריבת קבועה שצמודה למדד. עבור פריסה ארוכה יותר, ניתן יהיה לקבל הלוואה של עד 25 אלף שקלים בפריסה של כמאה חודשים – ובריבית של 0.5%. אם אתם סטודנטים לתואר שני או במסגרת לימודים מתקדמים, הבנקים יתחשבו בכם אף עוד יותר. מרבית הבנקים יוכלו להציע לכם הלוואות גדולות יותר, בפריסה גדולה יותר.
הכסף הוא מצרך נדיר במיוחד אצל סטודנטים מרחבי הארץ. לכן, כשאתם מגיעים להחלטה כה חשובה כמו לקיחת הלוואה גדולה, אל תהססו לבדוק לעומק את התנאים המוצעים לכם. תצטרכו לבחור בין שני סוגי ההלוואות שהזכרנו, ובין התנאים שהבנקים מציעים להם.

חזרה לחלק ראשון